Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

ECORSON - PROFESSIONAL PAINTS

offlineecorson blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
55776 odwiedzin | wpisów: 1, komentarzy: 9, artykułów: 120, obserwuje: 12

Potencjał szarych aranżacji

autor: ecorson blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

To, jakie kolory dominują w naszych wnętrzach, wpływa na zmysły, emocje oraz samopoczucie. Świadomie lub nieświadomie reagujemy na barwy. Jako element dekoracyjny, odzwierciedlają one nasz charakter.

Odcienie szarości są coraz chętniej stosowane w naszych wnętrzach. Świetnie sprawdzają w aranżacjach nowoczesnych, minimalistycznych i industrialnych, ale nie tylko. Pomieszczenia w stylu klasycznym, orientalnym, eklektycznym bądź secesyjnym również chętnie wykorzystują barwę szarą jako ozdobę lub tło dekoracji.


blog budowlany - mojabudowa.pl


Moc koloru


Szary występuje w różnych odcieniach i tonacjach. Ciepłe odmiany wzbogacone są brązem, różem, błękitem bądź zielenią lub są prostą mieszanką bieli z czernią. Jako kolory neutralne, nadają wnętrzu wrażenie przestronności oraz spokoju. Zmiękczają ostre linie w pomieszczeniach, dlatego tak chętnie wykorzystuje się je w minimalistycznych i industrialnych aranżacjach.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Szarości odzwierciedlają barwy spotykane w naturze, kolor skał, pochmurnego nieba, minerałów, polnych kamieni i wielu zwierząt. Stanowią doskonałe tło wnętrza, ponieważ nie przykuwają uwagi i pozwalają na wydobycie głębi koloru przedmiotów oraz dekoracji w pomieszczeniach. Szary kolor na ścianach dobrze sprawdza się zarówno w wersji połyskującej, jak i matowej oraz półmatowej. Pozwala wyzwolić wrażenie przejrzystości, ładu oraz czystości wewnętrza…

Dekoracja z elementami szarości


Odcienie szarego dobrze komponują się praktycznie z każdym kolorem, szczególnie efektownie wyglądają jednak w zestawieniu z różami, ciemną czerwienią, jasną zielenią i bladym błękitem. Co więcej, naturalne barwy dobrze współgrają z kamiennymi schodami, kominkami, blatami w kuchni, czy słupami, z piaskowcem, drewnem w różnych odcieniach, szkłem, metalami. Podkreślają lub neutralizują kolor innych materiałów.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Stiuk wenecki Calce Grasello marki ECORSON w kolorze szarym położony na sufitach, ścianach oraz elementach architektonicznych, należy do bardzo efektownych rozwiązań aranżacyjnych. Wizualnie powiększa przestrzeń, a w zależności od oświetlenia, zmienia się jego odcień. Szarości często bywają też wykorzystywane w bazach dekoracyjnych, pozwalających na uzyskanie “efektu betonu”. Zwolennicy stylistyki industrialnej i minimalistycznej chętnie aplikują je na ściany lub belki konstrukcyjne, podkreślając ciekawe rozwiązania architektoniczne. Surowa, jak i ciepła tonacja szarego, który emanuje elegancją i czystością, świetnie prezentuje się w towarzystwie innych naturalnych kolorów.

blog budowlany - mojabudowa.plStatystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:49704
Liczba wpisów:206869
Liczba komentarzy:874527
Liczba zdjęć:764823
Użytkownicy online:437