Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

ECORSON - PROFESSIONAL PAINTS

offlineecorson blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
55777 odwiedzin | wpisów: 1, komentarzy: 9, artykułów: 120, obserwuje: 12

Energetyczne wnętrza, intensywne kolory

autor: ecorson blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »


Zdecydowane, nasycone kolory, akcentują charakter wnętrza. Wpływają również na nastrój i nastawienie do życia jego właściciela. Intensywne barwy dobrze komponują się zarówno z ciepłymi, jak i zimnymi aranżacjami.


Nasycone kolory wpływają na nas energetyzująco. Są więc szczególnie polecane tym, którym zależy na pobudzeniu organizmu do działania. Intensywność barwy warto dopasować do przeznaczenia i rozmiaru wnętrza. 

ABSOLUTECAP ,ECORSONSiła koloru


Pomieszczenia, których ściany są pomalowane w nasyconych barwach, mogą wydawać się przytulniejsze i mniejsze. Barwy te ożywiają niewielką przestrzeń, silnie oddziałując na naszą psychikę i organizm. Pozostawione na jednej lub dwóch ścianach lub zastosowane w dużych wnętrzach, stymulują poprzez wyciszenie lub kontrast. Żółty oraz pozostałe kolory podstawowe, a więc czerwony, niebieski i zielony, należą do najbardziej intensywnych barw. Silny “kolor nieba” wprowadza nas w głęboki stan odprężenia, graniczący ze snem. Jego odmiana jasnoniebieska ma natomiast działanie subtelnie odprężające. Nasycona czerwień mocno pobudza, z kolei różowe odcienie zaledwie podwyższają naszą czujność. Biel dodana do nasyconego koloru, łagodzi jego działanie.

Jeśli zdecydujemy się na użycie intensywnych barw na wszystkich ścianach pomieszczenia, na pewno będzie ono emanować dużym ładunkiem energetycznym. Dla jego załagodzenia, warto zastosować odpowiednie oświetlenie lub dobrać stonowane dodatki i meble w jasnych odcieniach, które subtelnie zniwelują działanie nasyconych kolorów. Intensywne barwy na jednej lub dwóch ścianach zestawione z bladymi pastelami to połączenie, które pozwoli wystopniować emocje we wnętrzu. Jeśli chcemy natomiast, aby ściany drastycznie zwracały na siebie uwagę, użyjmy nasyconych barw w połączeniu z ich kontrastami. Podkreśli to ciekawe elementy dekoracyjne wnętrza, wykończenia mebli i zamaskuje ewentualne niedoskonałości.

stiuk, ECORSON
Stylowa energia


Żywe barwy są szczególnie doceniane przez zwolenników stylu orientalnego. Ich zastosowanie podkreśla dużą liczbę ozdób pomieszczenia, koresponduje ze świecidełkami i tkaninami, kadzidłami i motywami kwiatowymi. W tym stylu pomarańczowy zestawiony jest np. z szafirowym, a różowy z kobaltem i turkusem… Z intensywnych barw korzysta także styl minimalistyczny i loftowy. Silne kolory koncentrują na sobie uwagę, podkreślając równocześnie prostotę i surowość pozostałych elementów wystroju wnętrza. W zestawieniu z mocną czerwienią lub nasyconą, limonkową zielenią, świetnie sprawdza się efekt betonu na ścianie. Możemy uzyskać go za pomocą mas dekoracyjnych: Beton Art, Beton Micro lub Beton Marmo. 

BETON MARMO, ECORSON


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:49704
Liczba wpisów:206869
Liczba komentarzy:874527
Liczba zdjęć:764823
Użytkownicy online:429