Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

ECORSON - PROFESSIONAL PAINTS

offlineecorson blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
55245 odwiedzin | wpisów: 1, komentarzy: 9, artykułów: 120, obserwuje: 12

Uroki minimalizmu

autor: ecorson blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Nowoczesne wnętrza idą w kierunku minimalizmu. Teraz więcej się odejmuje niż dodaje. Ten trend wyznacza nowe ścieżki w aranżacji naszych domów i mieszkań.

Minimalizm opiera się na kolorach, meblach, dodatkach i dekoracjach. Jest to wykorzystanie prostych form i czystych barw, które jednocześnie muszą przykuwać uwagę. Niekiedy minimalistyczny wystrój kojarzy się ze smutnym wnętrzem w bielach i szarościach. Jednak nawet te barwy, odpowiednio zestawione i dobrane będą dodawały wnętrzu klasy i elegancji, a co więcej, pomieszczenie będzie się wydawało bardziej przestronne.

blog budowlany - mojabudowa.pl

ECO12 - minimalizm na ścianach

Bardzo ważnym elementem wystroju wnętrza minimalistycznego jest odpowiedni dobór kolorystyki ścian. Barwy z założenia powinny być jasne, od bieli przez kremy, do chłodnych niebieskości. Aby uzyskać ciekawy efekt przestronności, powinniśmy użyć zestawienia jasnego koloru z ciemnym - najlepiej z czernią bądź stalowym szarym. Pomieszczenie nie będzie mdłe i wyda nam się optycznie większe. Polecamy wykorzystać w tej sytuacji farbę Ecorson ECO12 Satinato, która tworzy piękną, satynową powłokę na ścianach. Jest stworzona na bazie naturalnych żywic akrylowych i minerałów, dzięki temu utrzymuje i zapewnia wysoką jakość higieny we wnętrzu. Farba jest odporna na zmywanie i szorowanie. Użycie farby ECO12 Satinato gwarantuje jednolite i równe wykończenie. Wzornik Ecorson zapewnia bogaty wybór kolorystyki, która na pewno sprosta każdym wymogom.


blog budowlany - mojabudowa.pl


Dodatki, które nie przesycą wnętrza

Ściany we wnętrzu minimalistycznym można ozdobić prostymi obrazami z ramami w jednolitym kolorze. Można również zainwestować w ciekawe naklejki ścienne, które imitują np. okno. Na rynku istnieje szeroki wybór dodatków w stylu skandynawskim, które z pewnością wkomponują się w każdy minimalistyczny styl mieszkania.

Jeśli chcemy ożywić trochę nasze wnętrze, postawmy na soczyste kolory w dodatkach, takie jak: limonkowa zieleń, słoneczny żółty, czy energetyczny pomarańcz.

Dodatki w takim wnętrzu powinny być maksymalnie proste w formie. Stoły do jadalni wykonane ze szkła hartowanego i duże ceramiczne donice w jednym kolorze dodadzą nowoczesności, ale jednocześnie ocieplą wnętrze. Zrezygnujmy z ciężkich zasłon, można bez problemu zastąpić je miękkimi roletami typu blackout, wykonanymi z płótna.

Designerskie elementy wystroju takie jak wysoka, prosta lampa, sprawią, że nasze wnętrze będzie przytulne, ale jednocześnie znacznie podwyższy się jego standard.

Minimalistyczne wnętrze niekoniecznie musi być surowe, żeby spełniało swoje założenia. Ważny jest balans między tym, co mówią nam architekci, a naszym własnym gustem.

blog budowlany - mojabudowa.plStatystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:48285
Liczba wpisów:206232
Liczba komentarzy:871607
Liczba zdjęć:761259
Użytkownicy online:765