Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

ECORSON - PROFESSIONAL PAINTS

offlineecorson blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
55777 odwiedzin | wpisów: 1, komentarzy: 9, artykułów: 120, obserwuje: 12

Cieniowanie ombre - nowy trend na ścianach

autor: ecorson blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Kiedy najdzie nas ochota no coś nowego we wnętrzu lub kiedy chcemy ożywić nasze ściany, ale nie mamy na to pomysłu, postawmy na modny efekt ombre.

Ombre to nowoczesny i przykuwający wzrok efekt malarski, który uzyskamy po połączeniu kilku, najczęściej trzech pokrewnych odcieni farby. Wbrew pozorom, efekt wcale nie jest trudny do osiągnięcia i nawet sami w domowym zaciszu jesteśmy w stanie go osiągnąć. Idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, gdzie znudził nam się standardowy, jednolity kolor. Ombre będzie pięknie prezentować się zarówno w modernistycznym salonie, jak i pokoju dziecięcym, w którym dodatkowo rozświetli całe pomieszczenie.

Wszystko zależy od naszych upodobań kolorystycznych. Charakterystyczny efekt przejścia między farbami musi wyglądać naturalnie, aby efekt w pełni odzwierciedlał swoje założenia.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Przygotowanie do malowania

Początkową fazą jest faza przygotowawcza. Podłogę należy zabezpieczyć folią malarską, a wałki zwilżyć wodą. Do wykonania dekoracji potrzebujemy trzy lub dwie (w zależności jak bardzo wyrazisty chcemy uzyskać efekt) farby do ścian w odcieniach ciemnym, średnim i jasnym. Najlepiej, aby były to farby z jednej palety, unikniemy wtedy sztucznego efektu “pasów” na ścianie. Zależy nam przecież na delikatnym, prawie niezauważalnym przejściu kolorystycznym. Potrzebne będą jeszcze trzy duże kuwety malarskie do trzech głównych kolorów i czysta ściereczka lub gąbka do rozcierania granic powstałych barw.


Malowanie i rozcieranie najlepiej z matową farbą!

Przy użyciu ołówka lub kredy, narysuj granicę, na której będzie zaczynał się efekt ombre. Podczas malowania będziesz wiedział, w którym momencie sięgnąć po kolejny kolor. Najlepszymi farbami do tego typu efektu, są farby matowe, jak np. Ecorson Murillo, która dodatkowo jest odporna na zmywanie i szorowanie oraz posiada bardzo dużą siłę krycia, co niewątpliwie jest wielką zaletą przy tego typu efektach.


blog budowlany - mojabudowa.pl

Używając szerokiego wałka lub pędzla, nałóż pierwszy kolor zaczynając od góry ściany i schodź stopniowo w dół, aż do miejsca gdzie powinien być kolejny kolor. W tym momencie malowanie zacznij od dołu ściany i stopniowo zbliżaj się do granicy zetknięcia kolorów. Następnie użyj gąbki, ściereczki lub pędzla, aby rozetrzeć granice i uzyskać efekt naturalnego przejścia. To samo uczyń z resztą ściany.

Wygląd tego efektu zależy jedynie od nas samych i od tego jakich kolorów użyjemy oraz jak bardzo widoczny ma być efekt przejścia barw.

Wykonanie efektu ombre wymaga trochę czasu, ale kiedy spojrzymy na naszą ścianę po malowaniu, na pewno będziemy z niego zadowoleni.

Jedno jest pewne - ombre ożywi wasze ściany i wprowadzi nową energię do całego domu.


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:49704
Liczba wpisów:206869
Liczba komentarzy:874527
Liczba zdjęć:764823
Użytkownicy online:474