Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel

ECORSON - PROFESSIONAL PAINTS

offline ecorson blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
61576 odwiedzin | wpisów: 1, komentarzy: 9, artykułów: 120, obserwuje: 12

Jak zapobiec niszczeniu ścian elewacji?

autor: ecorson blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Zewnętrzne ściany budynków narażone są na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe działanie czynników biologicznych, atmosferycznych i chemicznych. Prawidłowe wykonanie elewacji oraz jej regularna pielęgnacja zapewni ochronę przed niszczącym działaniem środowiska zewnętrznego.

Zdrowe i suche mury są gwarantem komfortu jego mieszkańców. Woda, bakterie, grzyby i algi wywierają negatywny wpływ na materiały budowlane, z których zbudowany jest obiekt. W ich strukturze występują często sole, których krystalizacja pod wpływem wody pojawia się na powierzchni ścian. Tworzy się wtedy środowisko, które sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów, ujawniających się w postaci brudnych plam. Długotrwała obecność drobnoustrojów oraz działanie niskich temperatur może nawet doprowadzić do uszkodzenia struktury elewacji. Jak skutecznie zabezpieczyć się przed ich działaniem i pomóc odzyskać ścianom zdrowy, piękny wygląd?

blog budowlany - mojabudowa.pl


Łatwo i skutecznie

Substancjami nasączającymi, które pozwalają zabezpieczyć i odzyskać prawidłową budowę materiałów konstrukcyjnych, są środki impregnujące. Mają one właściwości, które blokują dostęp wody do ścian. Jednym ze sprawdzonych preparatów o właściwościach hydrofobowych jest bezbarwny impregnat firmy ECORSON, o nazwie Silomal. Samoczyszczący środek silano-siloksanowy zostawia na powierzchniach oddychającą warstwę odporną na penetrację wody. Można go stosować na różne podłoża, np. elewacje, tynki dekoracyjne, piaskowce, cegły, kamień, marmur, ceramikę, terakotę, a nawet na kostkę brukową.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Naniesienie Silomalu na ścianę należy do niezwykle prostych. Najpierw należy jednak oczyścić ją z zanieczyszczeń, używając w tym celu szpachelki lub drucianej szczotki. Następnie, na suche podłoże nakłada się najpierw pierwszą warstwę preparatu. Po 5-8 godzinach - drugą. Silomal redukuje także podatność elewacji na zabrudzenia. Wyostrza i odświeża nałożony na podłoże kolor farby lub tynku. Ponadto, preparat nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników. Skuteczne zabezpieczenie ścian przed działaniem wody i drobnoustrojów, ustrzeże nas przed kłopotami związanymi z ich systematycznym niszczeniem.

Pomysłowa kawalerka

autor: ecorson blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Mieszkańcy kawalerek zwykle stoją przed trudnym do zmierzenia się zadaniem: jak urządzić swoje mieszkanie, aby było piękne i funkcjonalne?

Nie jest to problem nie do rozwiązania. Przede wszystkim musimy pomyśleć o tym, jaka część mieszkania jest dla nas najważniejsza i w której będziemy spędzać najwięcej czasu. Czy będzie to kuchnia i miejsce w którym jemy, sypialnia czy miejsce w którym pracujemy bądź się uczymy? Od tego uzależnimy ile miejsca przeznaczymy na organizację danego kącika.

Trzy w jednym

W tak małych pomieszczeniach, jakimi są kawalerki warto zrezygnować z części umeblowania czy dodatków. W łazience możemy odpuścić kabinę prysznicową - zamiast tego ustawmy niski brodzik, który będzie sięgał dosłownie kilkanaście centymetrów nad ziemią - w ten sposób zyskamy więcej przestrzeni na górze i pomieszczenie optycznie wyda się większe.

W kuchennym kąciku musimy postawić na mały aneks i  najlepiej znaleźć miejsce na mały stoliczek z dwoma krzesłami, wtedy możemy całkowicie zrezygnować z innego miejsca do jedzenia, np. z barku w kuchni.

Jeśli mieszkanie jest wysokie, wykorzystajmy miejsce na jednej ścianie na wiszące szafki - najlepiej w jednym jasnym kolorze z odbijającego światło materiału, np. MDF-u. Istnieje wiele trików, które optycznie powiększą naszą kawalerkę, np. ustawienie luster, czy tworzenie dodatkowych schowków, w których ukryjemy zbędne rzeczy.

blog budowlany - mojabudowa.pl


ECO13 - jedna farba do całego wnętrza

Kolorystyka w kawalerce jest chyba najważniejszym punktem urządzania naszej małej przestrzeni. Nie od dziś wiadomo, że ciemne barwy pomniejszają pomieszczenia, a jasne optycznie je powiększają. Zatem dobór barw do kawalerki powinien być oczywisty - wybierajmy barwy jasne, chłodne, które odbijają dodatkowo światło słoneczne. Najlepiej sprawdzą się szarości i biele - pomieszczenia wtedy wydają się większe, a dodatkowa zabudowa na wysoki połysk je rozświetli.

Na tak małej powierzchni zastosujmy jeden, góra dwa kolory. Idealnie do wszystkich pomieszczeń będzie nadawała się farba ECORSON ECO13 mat, która jest odporna na brud i plamy. Jest przepuszczalna dla pary wodnej i co bardzo ważne - sprawdzi się na różnego rodzaju podłożach. Farbę jest bardzo łatwo odświeżyć, została stworzona z przyjaznych dla człowieka i środowiska surowców i minerałów. Na pewno sprawdzi się na całej powierzchni urządzanej przez nas kawalerki.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Purpurowe dominacje

autor: ecorson blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Kolorystyka naszych ścian to potężne narzędzie psychologiczne i dekoracyjne. Uspokaja, odstrasza, energetyzuje lub sprzyja refleksji. Jak i dlaczego zaaranżować nasze wnętrza w kolorze magenty?

Stanowi połączenie fioletu z czerwienią i zielenią. Magenta to kolor kojarzony z duchowym spełnieniem. Wzbudza poczucie szacunku, pojednania i zadowolenia. Sprzyja emocjonalnym reakcjom i podkreśla czystość w naszych pomieszczeniach.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Kolorystyczne wrażenia

Znana pod nazwą karmazynu, magenta należy do barw wywołujących silny efekt. Ma dominujący wpływ na charakter naszego wnętrza, nawet jeśli występuje w postaci dodatku do aranżacji. Pomalowane nią ściany pozwalają pozbyć się starych wzorców myślowych, złych wspomnień lub przyzwyczajeń. Kolor ten pomaga nam uwolnić wyobraźnie, siły duchowe, które sprzyjają kreatywnemu myśleniu. Prowokuje zmiany i wpływa na podejmowanie decyzji. Nazwa “magenta” pochodzi od miasta w Lombardii, w pobliżu którego rozegrała się bitwa o zjednoczenie Włoch w 1856 roku, pomiędzy wojskami francusko-sardyńskimi a Austrią. Często kolor ten bywa określany jako biskupi, purpura, fuksja lub “szokujący róż”. Magenta znajduje także zastosowanie w medycynie chińskiej, jako barwa pomagająca przywrócić równowagę energetyczną organizmu.

Połączenia

Kolor purpury na ścianach świetne prezentuje się w towarzystwie szarości i bieli, które delikatnie podkreślają i równocześnie osłabiają energię emanującą z magenty. W niewielkich ilościach dobrze komponuje się także z żywym turkusem, pawim błękitem, mandarynowym, cytrynową żółcią i zielenią. Magenta jako kolor ścian lub dodatków kusi i prowokuje. Często maluje się nią hole wejściowe, kaplice, sale wykładowe. Mocne akcenty purpury w połączeniu z czernią i bielą dobrze prezentują się w sypialniach. Popielate odmiany magenty polecane są do tworzenia aranżacji w stylu prowansalskim, ponieważ na jej tle świetnie wyglądają bukiety ziół, lawendy oraz kolorowe doniczki i wszelkie kwiatowe wzory. Wnętrza pop-artowskie, minimalistyczne i nowoczesne również wykorzystają potencjał tego koloru, np. jako dopełnienie graficznych wzorów dekoracyjnych.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Sprzyja siłom twórczym

Magenta w połączeniu z farbą dekoracyjną Muricon pozwala uzyskać na ścianach niesamowite efekty. Ich struktura przypomina nitki makaronu, które stanowi oryginalne i eleganckie wykończenie naszych wnętrz. Polecamy takie zestawienie wszystkim tym, którzy chcą nadać silny i zarazem artystyczny charakter wnętrzu. Efekt spękania natomiast, uzyskany za pomocą preparatu Crackle, dodaje magencie nieco tajemniczości i łagodzi jej zdecydowany charakter. Takie zestawienie dodaje każdemu pomieszczeniu tajemniczości.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Różowa ekstrawagancja

autor: ecorson blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Połączenie czerwieni i bieli. Różowy to kolor dla odważnych ludzi. Choć kojarzy nam się z pokojem małej dziewczynki, coraz częściej stosowany jest w oryginalnych aranżacjach wnętrz.

Oddziaływanie

Różowy kolor niesie ze sobą duży potencjał. Często wzbudza kontrowersje. To, jak wpłynie na atmosferę w naszych wnętrzach, zależy od stopnia nasycenia w nim bieli i czerwieni. Ciemne odmiany różu dodają pomieszczeniom erotyzmu. Odbijają radość, korzystnie wpływają na relacje towarzyskie i kreatywność.  Pastelowe - łagodzą i uspokajają, sprzyjają poczuciu bezpieczeństwa, opieki, zjednują sympatie i działają uspokajająco. Kolor ten doskonale sprawdza się z zielenią w przypadku, gdy posiadamy ciemne meble.  Róże korzystnie wpływają na serce, wprowadzają do naszych pomieszczeń słodką, miłosną aurę. Ciemniejsze odmiany tego kolory odbijają radość i wyzwalają w nas potrzeby życia towarzyskiego. Blady róż należy do subtelnych, rozbielonych barw i komponuje się z kremami, beżami, szarościami. Ciepła odmiana różu natomiast dobrze wygląda w zestawieniach monochromatycznych z bledszymi odcieniami lub z zielononiebieskim, zielonożółtym, brązem lub czerwienią.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Modne kompozycje

Jeśli zależy nam, by nasze wnętrze urządzone było w stylu retro, bez pardonu możemy wykończyć jego ściany farbą o różowej barwie. Dzięki niej uzyskamy romantyczny efekt, który podkreśli wyraziste dodatki dekoracyjne i nada im “rumieńców”. Różowy świetnie komponuje się z graficznymi elementami pop-art, natomiast w nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeniach, wydobywa prostotę i zaznacza surową formę innych dodatków. Przybrudzona odmiana koloru, połączona np. z zielonym, dodaje wnętrzu elegancji i wytwornego charakteru. Dobrze wygląda również w towarzystwie kremowego, beżowego i szarego. Jasny odcień różu skontrastowany z ciemnym i wyrazistym kolorem na ścianach pozwala natomiast zdominować pozostałe elementy wystroju.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Różowe efekty

Masa dekoracyjna Damasco marki ECORSON wykonana w różowej tonacji pozwala uzyskać na naszej ścianie wrażenie oryginalnej tkaniny. To wykończenie niezwykle eleganckie, z dodatkiem artystycznej głębi, które świetnie prezentuje się w salonach. Różowe Damasco to połączenie efektu szlachetnego aksamitu i refleksów światła. Nadaje ścianom miękkości i szyku. Sprawdza się jako dekoracja wnętrza zarówno w stylu antycznym, jak i nowoczesnym.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Uspokający turkus

autor: ecorson blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Kolory pomagają nam interpretować otaczającą nas rzeczywistość. Prowokują do działania, uspokajają, ocieplają lub wychładzają atmosferę. Jak barwa turkusowa wpływa na charakter wnętrza i jego właściciela?

Stanowi połączenie zieleni i chłodnego odcienia niebieskiego. Kolor turkusowy wprowadza do naszych wnętrz powiew świeżości i lata. Działa łagodząco, uspokajająco, pozwala skupić myśli i zapanować nad emocjami. Niektórzy twierdzą, że turkus wzmacnia nasz układ odpornościowy, przeciwdziała zapaleniom i jest pożądany dla osób cierpiących na nerwice.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Jak się prezentuje?

Nie poleca się malować ścian na kolor turkusowy w przedszkolach, pomieszczeniach do zabaw oraz przeznaczonych do ćwiczenia aktywności. Świetnie sprawdza się natomiast na powierzchniach w kuchnich, jadalniach, biurach, sypialniach bądź w gabinetach zabiegowych. Kolor powstały z połączenia odcieni zielonego i niebieskiego kojarzy nam się z lasem i morzem. Wprowadza subtelnie słodki klimat i dobrze prezentuje się w dekoracjach, w których stawia się na przytulność i wyszukany smak.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Turkus występuje w odcieniach nienasyconych, złamanych, a także nasyconych. Jego tonacja często zmienia się pod wpływem otoczenia i oświetlenia. Na ścianach świetnie przedstawia się w towarzystwie bieli, szarości, ciemnego błękitu, żółtego, pomarańczowego, brązowego, różowego oraz czerwonej terakoty. Ponadto, turkusy lubią drewno, plastik, malowany na różny kolor metal, plusze i wiklinę. “Kolor morza” jest dobrym rozwiązaniem dla niewielkich wnętrz, które rozświetla, odświeża i optycznie powiększa.

Turkusowe dekoracje

Ciemny odcień “koloru morza” jest coraz częściej stosowany we wnętrzach tworzonych na wzór loftów i pofabrycznych przestrzeni. Dobrze współgra z szarością betonu, rdzawą dekoracją oraz elementami architektonicznymi wykonanymi ze szkła i metalu. Jaśniejsze, nasycone odmiany turkusu dominują w stylu orientalnym oraz śródziemnomorskim, które lubią “zadymione” i pastelowe kolory. Także dekoracja na wzór szwedzki chętnie wykorzystuje jasne tonacje i mieszanki zieleni i niebieskiego. Tworzą one spójną całość z białym drewnem oraz uproszczonymi motywami roślinnymi. Prawdziwym hitem na rynku wnętrzarskim jest turkusowa ściana wykonana za bazie masy ekoracyjnej Luna. Złożony z łusek perłowych tynk, pozwala by kolor mienił się, dawał złote i srebrne refleksy. Pozwala to osiągnąć na ścianach efekt przypominający wzburzone morze. Szmaragdowa zieleń pięknie wygląda także w towarzystwie ścian, na których zastosowano tynk strukturalny Bucciato S i farbę transparentną Lumicca. Takie połączenie zamienia nasze mieszkanie w śródziemnomorski apartament.

blog budowlany - mojabudowa.pl