Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel

ECORSON - PROFESSIONAL PAINTS

offline ecorson blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
61576 odwiedzin | wpisów: 1, komentarzy: 9, artykułów: 120, obserwuje: 12

Tifmal - sposób na efektywne malowanie

autor: ecorson blog budowlany - wyślj wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »


Podłoża o niejednorodnej chłonności często się łuszczą i nie przyjmują farby. Dlatego warto przed nałożeniem nawierzchniowej powłoki, zastosować odpowiednie podkłady, które pozwolą uniknąć błędów podczas malowania.  


Na rynku farb dostępnych jest wiele preparatów, które przygotowują podłoża przed nałożeniem farby z pigmentem. Fraba Tifmal to dokonałe rozwiązanie, ponieważ dzięki swoim szczególnym właściwościom może być stosowana zarówno do gruntowania, jak  i malowania różnych podłoży takich jak gładzie gipsowe, czy tynk wapienny.

Funkcjonalność i skuteczność


Tifmal marki ECORSON to farba gruntująca wyprodukowana ze specjalnie wyselekcjonowanych dyspersji akrylowych. Przeznaczona jest do zastosowania jako podkład na podłoża o nierównej chłonności i niejednolitym odcieniu. Szczególnie polecana dla powierzchni mineralnych w fazie konserwacji oraz nowych takich jak beton, fibro beton, tynki wapniowe, gładzie gipsowe. Specjalna budowa farb pozwala na głęboką penetrację podłoża, natomiast na jego powierzchni tworzy film, który ułatwia nakładanie kolejnych warstw. Tifmal stosowany jest jako uniwersalny środek do gruntowania i malowania ścian, które nie wymagają wysokich parametrów odpornościowych. Jego wykorzystanie gwarantuje wyrównanie właściwości absorpcyjnych podłoża i polepszenie jego przyczepności. Tifmal jest kompatybilny z emulsjami dyspersyjnymi. Dzięki jego zastosowaniu podłoże nabiera właściwości, które pozwalają na efektywne i oszczędne nałożenie na nich wierzchniej warstwy farby.

Warto wiedzieć


Tifmal to ekonomiczne malowanie w wysokiej jakości, polecane szczególnie developerom - 1 litr produktu wystarcza na pokrycie 12 m2 powierzchni. Można nanosić go za pomocą wałka, pędzla lub metodą natryskową. Farbę gruntująco-nawierzchniową rozcieńczamy z wodą, tak by koncentrat uzyskał maksymalnie 15% stężenie. Tifmal świetnie komponuje się z akrylowym wykończeniem w postaci farby Murimal 200, Murillo, Ecoqua Plus, Ekorsil, ECO13 bądź ECO12. Przed jego nałożeniem, powierzchnie należy oczyścić z odpadających fragmentów farby lub struktury i usunąć ewentualne skupiska pleśni. Tifmal to ekonomiczne malowanie razem z gruntowaniem. Produkt nadaje się do wielu powierzchni. To także tani podkład pod kolejne malowanie. Może być stosowany w temperaturach od +5ºC do +30ºC.