Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel

ECORSON - PROFESSIONAL PAINTS

offline ecorson blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
61576 odwiedzin | wpisów: 1, komentarzy: 9, artykułów: 120, obserwuje: 12

Kilka słów o funkcjonalnej garderobie

autor: ecorson blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »


Szafa pęka w szwach? Można znaleźć na to sposób. Garderoba to funkcjonalne pomieszczenie, o którym warto pomyśleć.

Kiedy mamy możliwość na zaprojektowanie bądź przeznaczenie jednego pomieszczenia na swoją garderobę, nie powinniśmy się wahać. Garderoba jako odrębne wnętrze jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie dość, że pomieści wszystkie nasze ubrania, buty, dodatki, to bez problemu będzie można je posegregować w taki sposób, aby codzienny dobór stylizacji stał się jeszcze prostszy.

Przechowywanie wszystkiego w jednym miejscu daje nam pewność, iż nic się nie zgubi i nie zawieruszy, poza tym pozostałe pomieszczenia w naszym domu będą “uwolnione” od nadmiaru szaf, pawlaczy i komód.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Funkcjonalna i pojemna

Aranżując garderobę z prawdziwego zdarzenia, powinniśmy pamiętać o kilku niezbędnych aspektach. Musi być ona dobrze oświetlona, wyposażona w stojaki, przestronne półki, kosze, wygodne schowki na buty i wszystko co będzie nam przydatne do przechowywania ubrań i innych dodatków. Jeśli chcemy uchronić jakąś rzecz przed zakurzeniem, użyjmy odpowiednich pokrowców. Pamiętajmy również o prawidłowej wentylacji wnętrza.


Efekt, który ozdobi i zabezpieczy ścianę

Kolejnym istotnym aspektem przy urządzaniu garderoby jest dobór farb, które zabezpieczą ściany oraz nadadzą garderobie odpowiedniego stylu. Przydatna może okazać się farba Ecorson Murillo, która idealnie nadaje się zarówno gładkiego malowania, jak i powierzchni strukturalnych. Tworzy ona spoistą, matowa powłokę, która jest odporna na zabrudzenia. Farbę można zmywać, bez obawy o naruszenie jej powłoki. Jeśli ktoś zapragnie mieć garderobę w bardziej wyszukanym stylu, na warstwę z farbą Murillo może nałożyć efekt dekoracyjny np. Luna Silver. Produkt jest bardzo łatwy w zastosowaniu, za jego pomocą możemy uzyskać barwne refleksy oraz niesamowitą grę światła. Luna posiada doskonałą odporność na zmywanie, co sprzyja stosowaniu jej w miejscach narażonych na obtarcia i zabrudzenia. Przy użyciu odpowiednich produktów nasza garderoba będzie odpowiednio zabezpieczona i piękna.blog budowlany - mojabudowa.pl


Cieniowanie ombre - nowy trend na ścianach

autor: ecorson blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Kiedy najdzie nas ochota no coś nowego we wnętrzu lub kiedy chcemy ożywić nasze ściany, ale nie mamy na to pomysłu, postawmy na modny efekt ombre.

Ombre to nowoczesny i przykuwający wzrok efekt malarski, który uzyskamy po połączeniu kilku, najczęściej trzech pokrewnych odcieni farby. Wbrew pozorom, efekt wcale nie jest trudny do osiągnięcia i nawet sami w domowym zaciszu jesteśmy w stanie go osiągnąć. Idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, gdzie znudził nam się standardowy, jednolity kolor. Ombre będzie pięknie prezentować się zarówno w modernistycznym salonie, jak i pokoju dziecięcym, w którym dodatkowo rozświetli całe pomieszczenie.

Wszystko zależy od naszych upodobań kolorystycznych. Charakterystyczny efekt przejścia między farbami musi wyglądać naturalnie, aby efekt w pełni odzwierciedlał swoje założenia.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Przygotowanie do malowania

Początkową fazą jest faza przygotowawcza. Podłogę należy zabezpieczyć folią malarską, a wałki zwilżyć wodą. Do wykonania dekoracji potrzebujemy trzy lub dwie (w zależności jak bardzo wyrazisty chcemy uzyskać efekt) farby do ścian w odcieniach ciemnym, średnim i jasnym. Najlepiej, aby były to farby z jednej palety, unikniemy wtedy sztucznego efektu “pasów” na ścianie. Zależy nam przecież na delikatnym, prawie niezauważalnym przejściu kolorystycznym. Potrzebne będą jeszcze trzy duże kuwety malarskie do trzech głównych kolorów i czysta ściereczka lub gąbka do rozcierania granic powstałych barw.


Malowanie i rozcieranie najlepiej z matową farbą!

Przy użyciu ołówka lub kredy, narysuj granicę, na której będzie zaczynał się efekt ombre. Podczas malowania będziesz wiedział, w którym momencie sięgnąć po kolejny kolor. Najlepszymi farbami do tego typu efektu, są farby matowe, jak np. Ecorson Murillo, która dodatkowo jest odporna na zmywanie i szorowanie oraz posiada bardzo dużą siłę krycia, co niewątpliwie jest wielką zaletą przy tego typu efektach.


blog budowlany - mojabudowa.pl

Używając szerokiego wałka lub pędzla, nałóż pierwszy kolor zaczynając od góry ściany i schodź stopniowo w dół, aż do miejsca gdzie powinien być kolejny kolor. W tym momencie malowanie zacznij od dołu ściany i stopniowo zbliżaj się do granicy zetknięcia kolorów. Następnie użyj gąbki, ściereczki lub pędzla, aby rozetrzeć granice i uzyskać efekt naturalnego przejścia. To samo uczyń z resztą ściany.

Wygląd tego efektu zależy jedynie od nas samych i od tego jakich kolorów użyjemy oraz jak bardzo widoczny ma być efekt przejścia barw.

Wykonanie efektu ombre wymaga trochę czasu, ale kiedy spojrzymy na naszą ścianę po malowaniu, na pewno będziemy z niego zadowoleni.

Jedno jest pewne - ombre ożywi wasze ściany i wprowadzi nową energię do całego domu.

Pomieszczenie gospodarcze - pomysł i aranżacja

autor: ecorson blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Kiedy nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami piwnicy bądź strychu, marzymy o pomieszczeniu, w którym będzie można trzymać takie rzeczy, jak deska do prasowania czy narzędzia. Wystarczy tylko zaplanować je z głową.

Pomieszczenie gospodarcze może pełnić funkcję spiżarni, kotłowni, pralni bądź schowka na narzędzia. Wszystko jest kwestią naszych potrzeb i preferencji, jednak takie pomieszczenie trzeba odpowiednio przygotować.

Osoby, które mają dom jednorodzinny, nie wyobrażają sobie, aby mogło zabraknąć miejsca, w którym trzyma się wszystko do obsługi ogrodu, podwórka i całego budynku. W dzisiejszych pomieszczeniach gospodarczych można zmieścić niemalże wszystko. Na rynku są dostępne odpowiednie systemy mebli, które zapewniają porządek i znacznie ułatwiają nam poruszanie się po całym zapleczu.

Zaplanuj i działaj

Wszystko jest kwestią dobrej organizacji. Jeśli zdecydujemy się, aby nasze pomieszczenie gospodarcze pełniło funkcję spiżarni, wykorzystajmy ścianę na podwieszane, proste półki. Pod sufitem można umieścić zamykane schowki na różne słoiki i przetwory. Ładnie również będą się prezentowały wiklinowe pojemniki powieszone na ścianie.

Kiedy przeznaczamy całe pomieszczenie na pralnię, pamiętajmy o zabezpieczeniu elewacji farbą paroprzepuszczalną i odporną na zmywanie. Taka jest np. farba uniwersalna Ecorson Murillo, dzięki której pomieszczenie będzie idealnie zabezpieczone, a kolor będzie trwały przez wiele lat. Ponadto farba nadaje się do każdej powierzchni i jest bardzo wydajna.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Triki, które ułatwią życie

Istnieje wiele różnych trików, aby z małego pomieszczenia gospodarczego wydobyć jak najwięcej miejsca. Na ścianach możemy zastosować rożnego rodzaju półki, haki, haczyki i wieszaki. Przy małej powierzchni takiego wnętrza powinniśmy maksymalnie wykorzystywać potencjał ścian. Jeśli chcemy w nim przetrzymywać np. rower, zdecydujmy się na powieszenie go na ścianie. Przechowujmy wszystko na półkach w posegregowanych pojemnikach. Narzędzia ogrodowe trzymajmy w jednym miejscu, a te przeznaczone do porządków domowych w innym kącie schowka.

Pomieszczenie gospodarcze przydaje się zarówno w dużych domach jednorodzinnych, jak i mniejszych mieszkaniach. Jeśli brakuje nam miejsca na aranżację takiego zaplecza, możemy je zastąpić np. dużą szafą z wieloma półkami i zakamarkami, które będą w stanie pomieścić nasze domowe akcesoria.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Aranżacja pokoju dziecięcego na poddaszu

autor: ecorson blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Pisaliśmy wcześniej o wyborze kolorystycznym i rozmieszczeniu pokoju dziecięcego według techniki Feng Shui. Teraz nadszedł czas na pokoje dziecięce, które są aranżowane na poddaszach. Jaką zastosować kolorystykę? Jakie triki wykorzystać, aby pokój wydał się optycznie większy?

Na poddaszach dominują skosy. Nieprawdą jest, że takiego wnętrza nie da się urządzić, aby było wygodne i funkcjonalne, a do tego, żeby ładnie się prezentowało. Skosy, które występują na poddaszach mogę inspirować, a pokój, który tam zaaranżujemy może być jeszcze ciekawszy, niż taki w standardowej formie.

Tę dodatkową przestrzeń, którą oferuje nam poddasze, najczęściej wykorzystujemy na dodatkowe sypialnie np. dla gości, na łazienki, kuchnie oraz na pokoje dla dzieci. Aby nasz pokoik dziecięcy stał się użytkowy i sprzyjał rozwojowi naszych pociech, musimy dokładnie przemyśleć rozmieszczenie każdej rzeczy, ponieważ często na poddaszu mamy ograniczoną powierzchnię, którą dodatkowo zabierają ukośne ściany.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nie takie skosy straszne

Skosy poddasza nie muszą być wcale tak ciężkim orzechem do zgryzienia. Jest to idealne miejsce do przechowywania niezliczonych ilości zabawek, ubrań i innych skarbów, których posiadaczami są nasze dzieci. Skosy są doskonałym miejscem na zorganizowanie szafek, schowków, szaf do zabudowy itp. Należy jednak pamiętać o umiarze, bowiem zbyt zabudowane pomieszczenie zacznie przytłaczać.

Aby pokój wydał się przestronniejszy, wykorzystajmy raczej jasne, pastelowe barwy, dobrze sprawdzi się tu odporna na zmywanie farba Ecorson Murillo. Jeśli jednak chcemy wprowadzić do pokoju dziecięcego odrobinę magii, świetnie sprawdzi się tu farba dekoracyjna Lumicca 1D lub 4D. Ta brokatowa farba transparentna daje efekt perlistego blasku, a w zależności jaką opcję wybierzemy - 1D lub 4D - taką zawartość brokatu będziemy mieli na ścianach, przy czym 4D to największa zawartość.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Bezpieczeństwo i komfort to podstawa!

Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszych dzieci. Schody prowadzące na poddasze, zabezpieczmy materiałem antypoślizgowym, oraz bezpieczną balustradą.

Pokój naszych pociech będzie jednocześnie bawialnią, sypialnią i pokojem do nauki, więc musimy pamiętać, aby zapewnić im odpowiedni komfort we wszystkich tych strefach. Oczywiście nie ma gotowej recepty na urządzenia pokoju dla dziecka, ponieważ inaczej on będzie wyglądał dla nastolatka, a inaczej dla noworodka. Jednak przy odrobinie pomysłowości i cierpliwości będziemy w stanie stworzyć przytulny zakątek dla naszych latorośli.

Skuteczna walka z graffiti

autor: ecorson blog budowlany - wyślj wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Pojawiają się na elewacjach domów prywatnych, na ekranach akustycznych i ścianach budynków użyteczności publicznej. Wpływają negatywnie na stan techniczny i estetykę materiałów. Jak zabepieczyć się przed kosztownymi skutkami usuwania graffiti?

Ściany i materiały, które zostały zniszczone przez umieszczoną na nich grafikę, można oczywiście zamalować. Jednak skuteczniejszym i bardziej oszczędnym sposobem na walkę z grafficiarzami jest zabezpieczenie powierzchni odpowiednią powłoką ochronną.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Antygraffiti zostało wyprodukowane przez firmę ECORSON, by przeciwdziałać społeczno-ekonomicznym skutkom działań grafficiarzy. Jest to produkt wodorozcieńczalny, przeznaczony do zastosowania na powierzchnie mineralne. Tworzy na nich oddychającą powłokę ochronną, która redukuje absorpcję wody, zabrudzeń i nie wpływa niekorzystnie na współczynnik paroprzepuszczalności podłoża. Antigraffiti ułatwia usuwanie ze ścian niepożądanych napisów i grafik pod wpływem czyszczenia… gorącą wodą!

Co powinniśmy wiedzieć?

Preparat może być nakładany na podłoża ceglane, marmurowe, kamienne, granitowe. Jeśli pokrywa je farba, musi ona tworzyć zwartą strukturę z podłożem, aby wytrzymała zmywanie. Preparat antygraffiti nie powinien być nakładany na farby oddychające oraz wykonane na bazie wapna. W przypadku podłoży pokrytych farbą odporną na zmywanie, powłoka antygraffiti wzmocni odcień ich koloru. Nie zdziwmy się więc, że intensywnie czerwona, niezmywalna powłoka stanie się warstwą o barwie szkarłatu. System ochronny przeciw graffiti delikatnie modyfikuje powierzchnie, nadając im woskowego wyglądu.

Graffiti Cleaner

Do usuwania napisów i grafik ze ścian, będących wynikiem wandalizmu, możemy także wykorzystać specjalny detergent - Graffiti Cleaner. Preparat o konsystencji żelu pozwala usuwać w szybki i skuteczny sposób graffiti, które zostały wykonane lakierem lub emalią. Przeznaczono go do zastosowania na podłoża z kamienia naturalnego, płytek oraz innych specjalnych mieszanek cementowych. Nie zaleca się natomiast używać Graffiti Cleanera na powierzchnie malowane, ponieważ może zmienić ich wygląd. Jest najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem dla podłoży z granitu i marmuru, natomiast na mury i ściany o podwyższonej porowatości, żel powinien być naniesiony kilkakrotnie.

blog budowlany - mojabudowa.pl


Zarówno Antygrafiiti, jak i Graffiti Cleaner zostały stworzone z myślą o tym, by skutecznie przeciwdziałać zniszczeniom powstałym w wyniku umieszczania na ścianach i materiałach grafik oraz napisów. Ich zastosowanie pozwala obniżyć koszty materialne naprawy i konserwacji, poprawić jakość materiałów budowlanych i skuteczność ochrony.